Potrebujú umelci ministerstvo?

Autor: Elena Antalová | 4.10.2020 o 12:00 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  871x

Géniovia odchádzali takmer bez povšimnutia vždy. Táranie hlupákov, že ich nie je škoda, veď to boli len alkoholici a slintajúci erotomani, nepatrí v našej krajinke, žiaľ, len do krčmy štvrtej cenovej skupiny.   

Tí, ktorí umenie nepotrebujú, sa nájdu  vo všetkých spoločenských vrstvách, ale "obyčajní" ľudia, ako ich netaktne označovali  Mečiar a Fico, to prijímali opodstatnene s horkou slinou v krku. (Toto nie je autorkina finta uraziť OĽaNO, hoci s jej viacerými reprezentantmi často nesúhlasí).

Problém nastáva, ak nerozhľadení, hoci s dobrým úmyslom, vyberú na riadenie kultúry svojho človeka, lebo pod pojem kultúra sa zmestí skutočne všeličo. Ako povedal predseda parlamentného výboru pre kultúru Miroslav Kollár zo strany Za ľudí: "S kultúrou je problém, že je tam príliš rôznorodé množstvo povolaní a foriem úväzkov".

Možno s ním len súhlasiť.

Keď nastúpila ministerka Milanová, vyčítali mi, že jej ubližujem, keď v spomienkovom blogu na prvého porevolučného ministra kultúry Ladislava Chudíka  spomínam, že vyznať sa v kultúre neznamená zodpovedne viesť aj umenie, ktoré je, podľa mňa, na najvyššom "poschodí" kultúry.

Za komunistov všetko schvaľovali súdruhovia z ÚV KSS, čo sme niektorí lepšie, niektorí horšie prežili.

Dnes sme už v budúcnosti, ktorú sme si vybájili, ale súčasní nástupcovia "bájnych" nekultúrnych politrukov akoby sa rojili nanovo.

A ešte sú aj podvodníci. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

O čom vypovedala Jankovská v kauze Búrka a prečo? (video)

Adam Valček o výpovediach Moniky Jankovskej.

Djokovič odmieta vakcínu. Zariadime sa, uisťuje Vajda

Bude pomáhať pri výchove talentov.


Už ste čítali?