Ak je v titulku známe meno, sledovanosť klesá

Autor: Elena Antalová | 31.5.2021 o 0:01 | (upravené 31.5.2021 o 0:52) Karma článku: 3,86 | Prečítané:  496x

Rozhodla som sa priblížiť slovenskému čitateľovi knihu francúzskeho historika Proces s Ježišom. Kniha nie je obhajobou, ani kázňou, je to predovšetkým nezaujatá štúdia o jednom z najslávnejších súdnych procesov v dejinách ľudstva.

Starý pán, ktorého meno neuvádzam, z obce na Strednom Slovensku, si dal námahu, aby mi poslal správu cez kontaktný formulár na mojom blogu. Správa bola na hranici neznalosti a neporozumenia. Znela: Pani Antalová, prečo sa aj Vy pridávate ku tým, ktorí pľujú jedovaté sliny na kresťanstvo a kresťanov? S úctou...

Ohradila som sa proti jedovatým slinám, fakticky ich nepľujem na nikoho, hoci mi často príde na myseľ, že slovenskí kresťania sú povrchní, ale to je o inom. Vysvetlila som pánovi, že sa v texte zaoberám knihou známeho profesora Jeana Imberta.

Odpoveď bola obšírna, nebudem ju citovať celú. Časť z nej zverejňujem a to je vlastne aj dôvod,lebo ma zaujala. "Vaše práce čítavam rád a určite Vás nezaraďujem k Havranovi, Kocúrovi, Prostredníkovi alebo k tomu pišišvorovi, čo sa skrýva za meno "cynická obluda". Ako sa píše v svätom Koráne, títo úchyláci sú pod osobitnou ochranou Allahovou a čítať ich protináboženské výplody nemá zmysel.

No a teraz ku knihe: Nečítal som ju, nemôžem posudzovať, no z toho, čo ste z nej vybrali, zaraďujem ju ku takým "skvostom" ako svojho času boli a sú knihy Čo rozprávajú proroci a Čo rozprávajú Evanjeliá. Polopravda je podľa mňa tá najhoršia lož.

A pri všetkej úcte, kto bude, nieže o 1000 rokov, ale len o obyčajných sto rokov vedieť o Jeanovi Imbertovi?"

O pánovi Imbertovi možno nebude vedieť nik, ale príbeh Ježiša Krista bude poznať mnoho ľudí. Ak ľudstvo prežije vlastné hlúposti...

P.S. Ani len k tomu "pišišvorovi" som sa nedostala...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fukuyama pre SME: Populista Orbán nevyhráva kvôli chudobe, ale identite

Hlavná myšlienka konca dejín platí dodnes, hovorí americký politológ.

KOMENTÁR MATÚŠA KRČMÁRIKA

Dejiny sa neskončili, v inej sa podobe sa znova rozbiehajú naplno (komentár)

Kazateľ konca dejín si za ideou stojí.

Dánsky futbalista skolaboval na ihrisku, museli ho oživovať

Zápas EURO 2020 po prerušení dohrali.


Už ste čítali?